Granie i czytanie, czyli kulturalny Dworzec Centralny

W środę 5 lutego 2014 r., Dworzec Centralny zamienił się w kulturalną przystań muzyczno-czytelniczą dla podróżnych oraz warszawiaków.

W Hali Głównej dworca pojawił się czarny fortepian, a o godzinie 13.30 rozbrzmiały piosenki uhonorowane nagrodami Grammy i Oscarami, które królowały na światowych listach przebojów przez ostatnie półwiecze.

Standardowa promocja nowego tytułu, gdy liczba czytelników książki tradycyjnej wciąż maleje, to zdecydowanie za mało.

Z okazji premiery autobiografii Burta Bacharacha Krople deszczu padają mi na głowę, Wydawnictwo ALBATROS zdecydowało się na wyjątkową formę promocji czytelnictwa.

Pomiędzy godziną 13.30 a 18.30 na Dworcu Centralnym w Warszawie można było bez ograniczeń czytać książkę Krople deszczu padają mi na głowę oraz słuchać na żywo największych przebojów Burta Bacharacha w wykonaniu pianisty Ryszarda Wańka. W trakcie kameralnego koncertu nie zabrakło takich piosenek jak: Raindrops Keep Falling On My Head, What The World Needs Now, Walk On By czy I Say a Little Prayer For You. Akcja osiągnęła punkt kulminacyjny o godzinie 18.30 i zakończyła się spektakularnym flash mobem – zespół The Voices (znany z występu w programie X factor), wspierany przez grupę wokalno-aktorską z Teatru Sztuk Wielu, odśpiewał i zainscenizował piosenkę Burta Bacharacha I Say a Little Prayer For You.

Ta nietypowa akcja promująca dobrą książkę i dobrą muzykę została utrwalona na filmie:

Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci

Wydawnictwo Egmont z ogromną przyjemnością pragnie zaprosić na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci.

Gala odbędzie się dnia 4.03.2014 o godz. 14:00 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Serdecznie zapraszamy.

Bacharacha na Centralnym!

Wydawnictwo ALBATROS gra i czyta Bacharacha na Centralnym!

W środę 5 lutego 2014 r., z okazji premiery autobiografii Burta Bacharacha Krople deszczu padają mi na głowę, ukazującej się tego dnia nakładem Wydawnictwa ALBATROS, pomiędzy godziną 13.00 a 18.30 na Dworcu Centralnym w Warszawie będzie można poczytać książkę oraz posłuchać na żywo największych przebojów Burta Bacharacha w wykonaniu pianisty, Ryszarda Wańka.

Kameralnemu koncertowi towarzyszyć będą nietypowe działania marketingowe, które osiągną punkt kulminacyjny o godzinie 18.30.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu!